Zpracování placenty

Tradiční čínská medicína používá placentu po tisíce let aby se zvýšila čchi (energii), vyživila krev a zlepšila podstatu ledvin. Pomáhá vracet tělo zpět do rovnováhy a doplňuje to, co bylo v průběhu porodu ztraceno.  V Číně se také používá při oslabujících chronických onemocněních, je široce používaná proti stárnutí a na řadu dalších onemocnění, únavu a na zvýšení produkce mléka. 

Placenta obsahuje hormony, vitamíny, kmenové buňky a proto je velmi dobrým lékem na posílení imunity. Díky její síle mohlo vaše miminko celou dobu těhotenství růst.

Možnosti využití placenty

Zpracování placenty do formy kapslí

Kapsle jsou vhodné na období šestinedělí, pomáhají rychlejšímu zavinování dělohy a regeneraci po porodu. Dodávají energii, pomáhají zkracovat dobu poporodního krvácení a podporují produkci mateřského mléka. Velmi významný vliv mají kapsle z placenty vliv na stabilizaci hormonů.

Krém z placenty 

Placenta je bohatá na estrogen a progesteron. Estrogen zvyšuje kolagen v pokožce, estrogen zabraňuje jeho zhroucení. Krém z placenty omezuje tvorbu vrásek, je účiný na suchou a ekzematickou pokožku. Krém pro děti má pozitivní vliv na podrážděnou pokožku a hydratuje pokožku novorozenců.

Zpracování placenty do koktejlu

Vhodný pro matku ihned po porodu. Matce dodává energii.Má okamžitý přísun energie, podporuje zavinování dělohy, zmírňuje krvácení, podporuje laktaci.

Balzám z placenty

Balzám z placenty se využívá pro miminko na opruzeniny nebo jiné zánětlivé a podrážděné projevy kůže. Lze ho využít na zmenšení jizev, na popáleniny a hojení.

Tinktura z placenty

Tinktura z placenty je určená pro matku a starší děti (je silná, obsahuje alkohol). Využití má k posílení imunity, při kašli a rýmě, poruchách trávení, ve vypjatých situacích, během bolestivé menstruace, v přechodu. Užívá se v případě nutnosti, není ke každodennímu užití.

Homeopatika z placenty

Homeopatika z placenty mají široké využití jak pro děti během jejich celého života, tak i pro matku. 

Pupeční šňůra ve tvaru srdce

Pámatka na období těhotenství a porod, která vydrží celý život. Pupeční šňůru pro vás vysuším do tvaru srdce.

Esence z placenty

Esence z placenty obsahuje koncentrované vlastnosti placenty. Má velkou hojivou sílu, stimuluje životní sílu, která pomáhá uzdravovat matku i dítě na energetické a vibrační úrovni.